Samizdaty 1866 - Les Svíb jedenáctý díl

27.02.2015 11:36

V křížové palbě, všichni proti všem.

Další pokračování Samizdatů 1866, cyklu zaměřeného na ručně přepisovanou historickou literaturu.  Používáme original dobový samizdat samizdatu, xerokopii ručního strojopisu z knihy Arnošta Heidricha Svíbský les, 3.července 1866. Český překlad původní knihy pořídil Jaroslav Dvořák, a kniha vyšla v roce 1902. Dílo bylo určeno jako podpora činnosti spolků, které se zabývaly obnovou pomníků z dob války 1866.

Minule jsme skončili popisem situace dvou pruských setnin, které se rozstřílené dostaly do beznadějné situace palby 8. setniny rakouských myslivců a zároveň pod rakouský dělostřelecký tlak od Čistěvse a hlava nehlava ustupovaly.

Teď se bitva přesouvá podél silnice, boje jsou i v lese Skalky a také holá. Vřava to musela být strašná, podívejte se jak rakouské osmé myslivce kteří vítězně postupují lesem v podstatě rozstřílí vlastní rakouské dělostřelectvo. Omylem. Jednotky na obou stranách marně vyhlížejí posily. Ti, kdo mají přijít na pomoc jsou už dávno křížem krážem pod palbou promíchaných jednotek.

Palba jde nejen zepředu a z boku, rakušané jsou místy v obklíčení, čili i pod palbou zezadu. A to to před několika minutami vypadalo že bitvu mají pod kontrolou. Blíží se jedenáctá hodina. Jednotky mají za sebou pět hodin tvrdých střetů. Podívejte se do samizdatu. Strašná řež, bitva už snad vrcholí. Nebo ještě ne? Pokračování příště. 

Hradec Králové les Svíb bitva 01

Hradec Králové les Svíb bitva 02

Hradec Králové les Svíb bitva

Hradec Králové les Svíb bitva 04

Hradec Králové les Svíb bitva 05

Hradec Králové les Svíb bitva 06

Hradec Králové les Svíb bitva 07

Hradec Králové les Svíb bitva 08

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA 

 

 

Pozemky - to je hlavně dobrá lokalita - prodej

Nebyly nalezeny žádné záznamy.