Hledám, žiju

11.12.2012 19:14

  Hledání je jedním z principů života, je to jeden ze znaků rozumného uvažování. Přináší někdy radosti, ale většinou nejistotu. Proto se také lidstvo pořád mění, nezůstalo někde v šeru osamocených ohňů. Jedinou jistotou je změna. Používání detektorů kovů s tím, že budu mít jístotu jen chtěných a žádných jiných cílů je podobné. Řečeno volně s Forestem Gumpem, život je jako bonboniéra, a nikdy nevíš jaký kousek vlastně ochutnáš. Před měsícem jsme neměli o projektech Detektory Východní Čechy, Historické detektory kovu, analogy Východní Čechy a Detektor Centrála ani páru.

  Nevěděli jsme nic z toho, co víme dnes, jen jedno jsme věděli jistě. Že jistota znamená konec. Z názvů našich projektů můžete tušit, co nás baví. Je to historie, včetně historie technologie hledání kovů, baví nás analogová technologie, i když, internet je digitální medium, a kdyby mě někdo řekl, někdy v říjnu nebo listopadu, že budu stavět vlastní stránky, někdy na začátku podzimu se semnou bavil o nadpisech, o odkazech, o roli vyhledavačů, tak jen pokrčím rameny.... a řeknu že nevím.

  Jenže, ono nás to baví, stejně jako hledání, stejně jako detektory, stejně jako komunita kolem webu Lovec Pokladů. Odtamtud svými kořeny přicházíme, tam patříme.... a budeme se snažit tenhle specifický svět našimi aktivitami zaměřenými na východní Čechy tak, jak je vnímáme, podporovat.

 

  Jirka Vavřina, Stáňa Vavřina Šlapalová