Když odevzdáváte na úrovni

07.08.2014 19:43

Pomůcka na vytvoření záznamu nálezových okolností

  Jdete po poli. Hledáte si mincičky, Odznaky a knoflíky po lidech. Jistě, toužíte po prstenu, ale ruku na srdce, těch zase tolik není. A teď najednou, kouká na vás a vy koukáte na zelenou věc. Za prvé, zaměřit, pomocí mobilu a dotáhnout to ověřením v mapě. Je řada možností nahlédnout na letecký snímek. Nečistíte, necháte to pokud to jen trochu jde tak jak to je. V oraném toho moc nedoničíte, z pohledu nálezových souvislostí. Doma si věc co nejkulturněji nafotíte, třeba i s další pomůckou  s podkladem pro focení, a co dál?

  Hledač známý jako Jan Hraše, ten který vytvořil třeba i jeden velmi pěkný fotopodklad, měřítko pro focení, vytvořil také elektronický formulář  pro záznam nálezových okolností. Nemusíte to šmudlat na kus papíru, nemusíte to namrcasit na pytlik od svačiny, ale můžete to udělat docela na úrovni.

Elektronická knihovna nálezových okolností

  Podklad je ke stažení zde, a  není třeba asi dál vysvětlovat. Archiv nálezů pro detektory kovuKdyž jsem použil nějaký přístroj, uvedu jaký, když jsou třeba míry, změřím, váha, tak zvážím. Co to bylo za obec, no tak to snad vím, a jaký katastr, zase dohledám v mapě. No, a jak si věc trochu dopředu určit? Co kdybyste třeba použili něco, co je hodně doré, katalog Lovci Historie?

  Tohle je pro ty lepší, zodpovědnější hledače. Problém nastává, jako vždycky v životě, když se s tím nechce někomu jak se říká, frcat, no. Prostě jednáte nezodpovědně. Hledání, jako řekněme oboru, takový frackovský přístup, neprospívá. Potom je i tohle dobře zpracované dílko jaksi pro lidstvo marný.

Ukázka protokolu nálezových okolností

Ukázka archivních protokolů

  Přeju příjemnou práci s pomůckou pro záznam nálezových okolností. Osobně si myslím, že se to taky supr hodí pro domácí archiv, katalog, co se kde našlo, i pro mince, i pro odznaky... Je to totiž i elektronický archiv, který si můžete různě třidit.

Jirka Vavřina, DETEKTOR CENTRÁLA