10 x detektor kovu a čedič a separace

23.12.2013 20:19

 Pro vyzkoušení, co kdo s detektorem umí - je důležité, zda se nejedná o nějaký povrchový takzvaný detík, ale jde o skutečný značkový detektor kovu. Na místě jsme měli Whites MXT Pro 13“, Whites Spectra V3 10x12“, Tesoro Tejon 10x12“ , Golden Mask GM4 10x12“, Minelab E-Trac 13“, Minelab X-Terra 10,5“, Minelab CTX 3030 11“, Nokta Velox One 11“ a 15x17“,  Nexus Credo DDM 10“. K samotnému průběhu zkoušky na čediči a zkoušky na separaci je třeba pořádně popsat, jak jsme to dělali. Jinak naše cvičení probíhalo na Hořicku.

Základní report je tady: Analogovka na Hořicku

Cíle do stěnového polygonu

Detektory kovu na čediči

 Začnu poznámkou, která tam i zazněla: Cílem není, jestli detektor vidí čedič, ale tu minci pod ním. Dali jsme minci pod deset centimetrů tlustej kamen od Kadaně. Ten druhej, co měl přijít pod něj, kamen, někdo omylem dal jako ochranu ohniště, a jelikož to bylo žhavý, tak se nám ho detekovat nikomu v tom ohništi moc nechtělo. Čili, naprosto suše a americky bez problémů - podle postupu - najeď na čedič, odlaď co dovedeš, detektor kovu nesmí čedič detekovat, dáme pod něj minci, ukaž co dovedeš, a dáme minci pryč, a zase bude ticho, to dokázali (moc jsme se s tím nemazali, šlo jen o jasný výsledek) Minelab CTX 3030 v programu čedič a mince, čili zapni a jdi, Whites V3 po ladění ve stylu motorů na plochou dráhu, ale dal to, dále E-Trac, odmávanej nad čedičem bez noise cancel, bo nebyl už čas,  s jedním proužkem z leva a jedním zprava, jen něco málo železa pryč od spodu, a GM4, ta dokonce v automatu. Ostatní se snažili, to se musí uznat, ale tohle byly nesporné dobré výsledky.

Odladit detektor je dovednost, bez které to nejde. Jako u hudebních nástrojů, pokud ovšem nejde o koncepční samograjky.

Separace a jak to testovat

  1. Tady jsme si vytvořili metodologii: Pražský groš těsně vedle kovaného hřebu. Říkám vedle, a hřeb špičkou nahoru, aby to bylo maso.
  2. Hloubka 25 cm.  Vyndáš groš, dáš ho zpátky, vyndáš hřeb, dáš ho zpátky, vyndáš všechno, dáš vše zpátky, signály musí odpovídat tomu co je pod cívkou,  a navíc vedle je kovaný pěkně velký kroužek.
  3. Ten má pozici: hloubka 15cm, a musí být cca 5cm z venku od hrany DD sondy.

 Zde prosím výsledky nedodám, neboť byla už tma, a žízeň, a hlad. Nedostalo se na všechny. Ale bylo to zajímavé, najednou se ukázalo, že kdo umí tohle, nemusí umět tamto, a naopak. Jenom komentář, zase z poznámky od hledačů: No jak je možný, že to teď nevidí (s kroužkem), když to před tím viděl (bez kroužku).

Další testy jsou zde: Testy